Psycholog, psychoterapeuta

“Problemy będziemy mieli zawsze. Nie problem jest problemem, lecz to jak ludzie sobie z nim radzą. To właśnie niszczy ludzi, a nie problem. Kiedy więc uczmy się inaczej sobie radzić, inaczej traktujemy problemy – ich oblicze się zmienia” (V. Satir)

Gabinet psychoterapeuty w Opolu


Psychoterapia systemowa może przyjmować formy:

  • konsultacji – od jednego do trzech spotkań, służy poznaniu istoty problemu i wybraniu najlepszej formy pomocy; ustaleniu celu spotkań, oczekiwań, wyjaśnieniu wątpliwości, zasad współpracy. Służy podpisaniu ewentualnego kontraktu psychoterapeutycznego;
  • psychoterapii indywidualnej, par, małżeńskiej bądź rodzinnej – spotkania odbywają się co tydzień bądź co dwa tygodnie, w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania. Po ustaleniu celów pracy, obszarów wymagających zmiany, przechodzi się do spotkań właściwych. Terapeuta jest osobą towarzyszącą Klientowi, ciekawą historii, z jaką przychodzi, wspierającą. Zadaje pytania, wyznacza zadania do realizowania, wprowadza eksperymenty, nadaje nowe znaczenie historiom, z którymi przychodzi Klient.             Wszystko to dzieje się po to, by doprowadzić do zmiany, która będzie użyteczna, doprowadzi do zmniejszenia cierpienia, da poczucie wpływu na siebie i swoje życie.

Pomoc psychoterapeuty – poradnia w Opolu

Psychoterapia jest to forma pomocy osobom dorosłym i dzieciom, które doświadczają kryzysu czy trudności w różnorodnych obszarach albo pragną po prostu lepiej poznać, zrozumieć i rozwijać siebie. Psychoterapia systemowa nie polega na eksplorowaniu deficytów czy zaburzeń. Każdy może dokonać zmian w życiu w oparciu o swoje mocne strony – nie na gruncie tego, czego nie ma. Psychoterapia systemowa szuka źródeł zasobów w dziedzinach, w których Klient sobie radzi i uczy ich używać. Terapia systemowa koncentruje się na rozwiązaniu. Zastanawiasz się, czy warto spróbować? Przekonaj się podczas konsultacji z psychoterapeutą w naszej poradni w Opolu. Zapraszamy!

Komu może pomóc psychoterapeuta?

Pomoc psychoterapeutyczna kierowana jest do osób dorosłych i dzieci starszych doświadczających:

  • obniżonego nastroju , lęku, niskiego poczucia własnej wartości, poczucia bezradności, zagubienia,
  • dolegliwości psychosomatycznych – bólów brzucha, głowy, nudności, zaburzeń snu, odżywiania
  • kryzysu: doświadczania sytuacji rozwodu, żałoby, wypalenia zawodowego,
  • wypadku, zmiany pracy, kryzysu związanego z przeszłością,
  • nadużywania i uzależnienia od substancji, zachowań, relacji,
  • trudności w relacjach i komunikacji rodzinnej,
  • potrzeby rozwoju osobistego.

Warto zapamiętać, że poszukiwanie pomocy nie jest oznaką słabości, ale właśnie siły, która zmusza nas do dążenia do tego, by zawalczyć o swoje szczęście i spełnienie. Zapraszamy na konsultacje w naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej w Opolu, gdzie do dyspozycji są doświadczeni, pełni pasji psycholodzy oraz psychoterapeuci.