Psycholog, psychoterapeuta

„Problemy będziemy mieli zawsze. Nie problem jest problemem, lecz to jak ludzie sobie z nim radzą. To właśnie niszczy ludzi, a nie problem. Kiedy więc uczmy się inaczej sobie radzić, inaczej traktujemy problemy – ich oblicze się zmienia” (V. Satir)

Gabinet psychoterapeuty w Opolu

Psychoterapia systemowa może przyjmować formy:

  • Konsultacji — od jednego do trzech spotkań z psychoterapeutą. Służy poznaniu istoty problemu i wybraniu najlepszej formy pomocy, a także ustaleniu celu spotkań, oczekiwań, wyjaśnieniu wątpliwości czy zasad współpracy. Na niej dochodzi też do podpisania ewentualnego kontraktu psychoterapeutycznego;
  • Psychoterapii indywidualnej, par, małżeńskiej bądź rodzinnej — spotkania odbywają się co tydzień bądź co dwa tygodnie, w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania. Po ustaleniu celów pracy, obszarów wymagających zmiany, przechodzi się do spotkań właściwych. Terapeuta jest osobą towarzyszącą, a zarazem wspierającą, zadaje pytania, wyznacza zadania do zrealizowania, wprowadza eksperymenty czy też nadaje nowe znaczenie historiom, z którymi przychodzi Klient. Wszystko to dzieje się po to, by doprowadzić do użytecznej zmiany, która doprowadzi do zmniejszenia cierpienia, da poczucie wpływu na siebie i swoje życie.

Pomoc psychoterapeuty i psychologa – poradnia w Opolu

Psychoterapia jest formą pomocy osobom dorosłym oraz dzieciom, które doświadczają kryzysu czy trudności w różnorodnych obszarach lub pragną po prostu lepiej poznać, zrozumieć i rozwijać siebie. Psychoterapia systemowa nie polega na eksplorowaniu deficytów czy zaburzeń. Każdy może dokonać zmian w życiu w oparciu o swoje mocne strony — nie na gruncie tego, czego nie ma. Psychoterapia systemowa szuka źródeł zasobów w dziedzinach, w których Klient sobie radzi, a także uczy z nich korzystać. Terapia systemowa koncentruje się na rozwiązaniu. Zastanawiasz się, czy warto spróbować? Przekonaj się podczas konsultacji z psychoterapeutą w naszej poradni w Opolu. Zapraszamy!

Komu może pomóc psychoterapeuta?

Pomoc psychoterapeutyczna kierowana jest do osób dorosłych i starszych dzieci doświadczających:

  • obniżonego nastroju, lęku, niskiego poczucia własnej wartości, poczucia bezradności, zagubienia,
  • dolegliwości psychosomatycznych — bólów brzucha, głowy, nudności, zaburzeń snu, odżywiania,
  • kryzysu — doświadczania sytuacji rozwodu, żałoby, wypalenia zawodowego,
  • wypadku, zmiany pracy, kryzysu związanego z przeszłością,
  • nadużywania i uzależnienia od substancji, zachowań, relacji,
  • trudności w relacjach i komunikacji rodzinnej,
  • potrzeby rozwoju osobistego.

Fachowe wsparcie psychoterapeuty i psychologa w poradni w Opolu

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom Klientów, prowadzimy terapię systemową dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdej z osób. Pomagamy w eksplorowaniu własnych ograniczeń, a zarazem wspieramy w otwieraniu się na nowe doznania oraz możliwości. Chcielibyśmy zaznaczyć, że poszukiwanie pomocy nie jest oznaką słabości, ale właśnie siły, która zmusza nas do dążenia do tego, by zawalczyć o swoje szczęście i spełnienie. Zapraszamy na konsultacje do naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej CLiPP w Opolu, gdzie do dyspozycji są doświadczeni, pełni pasji psycholodzy oraz psychoterapeuci.